مراقبت از لوازم خانگی

استفاده از لوازم خانگی در شرایط زندگی پر مشغله ی امروزی که مفهوم زمان اهمیت ویژه ای را به خود اختصاص داده است مانند یک ابر قدرت ما را در انجام امور روزمره یاری می رساند و حتی گاهی نیز سرعتی بیش از حد تصور در پیش برد امور به ما می دهد. از این روی انتخاب مناسب این قهرمانان خانگی می تواند در هوشمندی روزمره ما تاثیر به سزایی داشته باشد. اما نکته مهم اینجاست که هر وسیله ای طول عمری دارد که رعایت برخی نکات می تواند در افزایش این زمان و همچنین کیفت عملکرد موثر واقع شود. در قیاس با یکدیگر هرکدام اهمیت خاص خود را دارند اما برخی حیاتی تر به نظر می رسند مانند لوازم خانگی بزرگ که به نسبت هم ارزش مالی بیشتری دارند و همچنین تعویض آنها بسیار سخت تر به نظر می رسد.در اینجا همراه با هم به بررسی برخی از مهمترین نکات برای افزایش طول عمر لوازم خانگی می پردازیم.

 

یخچال های پا به سن گذاشته اما سرحال داشته باشید

 

توجه به فرم قرارگیری سیم متصل به یخچال بسیار مهم است زیرا در طولانی مدت خم شدگی سیم موجب اختلال در مسیر برق شده و از کارایی یخچال می کاهد.

دقت کنید که پریز برقی که سیم یخچال به آن وصل است از هرگونه رطوبت به دور باشد.

پیش از آنکه شروع به تمیز کردن یخچال کنید دوشاخه را از پریز بکشید تا انرژی هدر نرود و موتور آسیب نبیند.

از قرار دادن اجسامی با وزن زیاددر یخچال و به خصوص در طبقات تعبیه شده در درب یخچال خودداری کنید.

بدیهی است که نگهداری مواد قابل اشتعال مانند بنزین می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

قرار گرفتن یخچال و فریزر بر روی سطحی هم تراز با سطح زیرین آن نکته بسیار مهمی است

در هنگام تمیز کردن یخچال و فریزر و ربودن برفک، استفاده از لوازم نوک تیز مانند چاقو انتخاب بسیار نادرستی است.

پس از پایان برفک زدایی درجه ترموستات را روی حالت گرمتر قراردهیدتا صرفه جویی بیشتری صورت گیرد.قهرمان من لباسشویی 

ماشین لباسشویی مدت هاست که توانسته است جایگاه خود را در میان خانواده ها پیدا کند و نه تنها به دوستی صمیمی برای ما تبدیل شود بلکه کمک بزرگی در تسریع کارهای خانه است. نگهداری از این یار خانگی برعهده ی ماست و این امر تنها با توجه کردن به چند نکته مهم میسر می شود: 

هر چند وقت یکبار لوله ها، شلنگ های لاستیکی و خرطومی مخصوص آب پاش ماشین لباسشویی را بررسی و چک کنید که پارگی یا نشتی نداشته باشد.
هنگام پر کردن مخزن ماشین لباسشویی به وزن لباس هایی که درون آن قرار می دهید توجه کنید زیرا قرار دادن حجم مازاد بر توان لباسشویی نه تنها مصرف برق را افزایش می دهد بلکه به مرور زمان ماشین را فرسوده می کند، همچنین عملیات شستشو نیز به خوبی صورت نمی گیرد.
جایگاهی را که برای قرار دادن ماشین لباسشویی در نظر گرفته اید، توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی باید همسطح زمین و تراز باشد. ماشین لباسشویی در زمان کار کردن حرکت های بسیار نامحسوسی خواهد داشت که در صورت تراز نبودن ماشین با سطح زمین موجب افزایش این تکان ها و فرسایش دستگاه به مرور زمان می گردد.
برای استفاده از پودر ماشین لباسشویی به دفترچه راهنمای محصولتان مراجعه کنید و حتما به همان میزانی که مطابق محصولتان است از پودر استفاده کنید، استفاده بیش از حد از پودر ماشین لباسشویی موجب ایجاد جرم در بدنه داخلی دستگاه می شود و عملکرد آن را از حالت بهینه خارج می کند. در ضمن افزایش کف حاصل از پودر مصرف برق را افزایش داده و فشار مضاعفی به موتور وارد می کند. در هر صورت مقدار کمی از پس ماند مواد شوینده در دستگاه باقی میماند پس بهتر است هر چند وقت یکبار داخل ماشین لباسشویی را تمیز و جرم گیری کنید.